۲۶ آبان ۱۳۹۶

Header ad
Header ad

روستای بنود

ساحل بنود

روستای بنود (ابنود) نام روستای کوچکی از توابع بخش چاه‌مبارک از شهرستان عسلویه در استان بوشهر واقع در جنوب ایران قرار دارد. بیشتر ساکنین این روستا از طریق صید ماهی زندگی خود را سپری می کنند.

بنود-4-www.tamookan.com

این روستا در شش کیلومتری چاه مبارک و ۴۰ کیلومتری عسلویه است و براداران اهل سنت و شیعه، در وحدت و برادری با همدیگر مشهور هستند.

بنود-9-www.tamookan.com

مجاورت روستای بنود با دریا این روستا را از زیباترین سواحل کشور برخوردار کرده است که پتاسیل های آن برای گردشگری، مغفول مانده است با این حال، گردشگران متعددی از شهرستان های هم جوار و استان های دیگر برای تفرج و استراحت به این ساحل می کشاند.

بنود-5-www.tamookan.com

طبیعت و آثار تاریخی بخش چاه مبارک و ساحل زیبای روستای بنود از مناطق دیدنی شهرستان عسلویه در جنوبی ترین نقطه است که در تعطیلات نوروز میزبان مهمانان نوروزی است.

بنود-1-www.tamookan.com

هیچ چیز جای تجربه کردن سواحلی شگرفی که توسط صخره های دریایی عمودی به وجود آمدند ایجاد نمی گیرد. با ایستادن در بالای این صخره های بلند ، چشمانتان چیزی جز گستردگی وسیع دریا و امواج بزرگ توفنده در برابر سنگ ها را نخواهد دید.

بنود-2-www.tamookan.com

این صخره ها گاهی مانند سواحل زیبای بنود باعث معروفیت یک روستا می شود . گاهی شگفتی این صخره ها به حدی است که بیننده را به تعجب وا می دارد و گوشه کوچکی از عظمت هستی را در یک نگاه حس می کند .

بنود-3-www.tamookan.com

زبان مردمان بومی این روستا عربی و اکثریت جمعیت آن از مسلمان پیرو مذهب اهل سنت هستند. مردمانی خون گرم و‌ مهمان نواز و جوانانی فعال در عرصه فرهنگی دارد و از روستاهای فعال در زمینه علوم و‌ معارف قرآنی است و در سال‌های اخیر به موازات سایر مناطق و روستاهای شهرستان عسلویه به سمت توسعه گام برداشته است.

بنود-8-www.tamookan.com

این ساحل اخیرا میزبان ساخت فیلم محمد رسول الله(ص) بوده است و بدین ترتیب می‌توان گفت که شهرک سینمایی زیبایی وجود دارد که حتما گردشگران از آن بازدید کنند، همچنین مکانی مذهبی و تفریحی برای رفاه حال  مردم، صیادان و گردشگران در دل ساحل وجود دارد.

بنود-10-www.tamookan.com

آثار و بقاياي برجا مانده از اين فيلم در كنار صخره‌هاي زيبا و دريايي آرام مي‌تواند مقصد خوبي براي گذراندن يك روز بهاري باشد، البته از غروب زيباي اين منطقه نيز نمي‌توان به راحتي گذشت.

منبع نوشته: تموکن

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *