۲۶ آبان ۱۳۹۶

Header ad
Header ad

راه اندازی دفتر انجمن تموکن با حضور مشاور فرماندار

پس از ۱۴ سال کار و تلاش، دفتر انجمن فرهنگی گردشگری تموکن درودگاه راه اندازی شد.

به گزارش تموکن در آیین راه اندازی که در ۳۰ فروردین۱۳۹۶ برگزار شد جناب آقای دکتر محمد آقایان حسینی مشاور فرماندار در امور جوانان، دکتر رضایی استاد دانشگاه، چکامه سرایان بومی و مردم فرهنگ دوست نیز تشریف داشتند. برنامه به خواندن قرآن آغاز شد.

سپس دکتر عبداله رضایی سخنان شیرینی پیرامون ریشه برخی واژه های بومی ایراد کردند که مورد توجه مهمانان نیز قرار گرفت.

در این برهه از برنامه آقای غلامرضا عادلی نسب از اهالی درودگاه چکامه ای زیبا خواندند و پس از نیز اقای رسول سنایی چکامه پرمغز ایراد کردند.

برنامه با سخنان دکتر آقایان حسینی دنبال شد که بیشتر در مورد سازمان های مردم نهاد و کارکرد و توانایی آنها بود.
مشاور فرماندار گفت: سازمان های مردم نهاد توانایی آن را دارند که با کار و تلاش خود موجب کارآفرینی در کشور شوند و حتی می توانند با گفتن دیدگاه ها و پیشنهادهای خود از دولت مطالبه گری کنند.

ایشان ابراز داشتند که مردم نباید دست روی دست بگذارند و آماده بایستند تا دولت یا هر نهاد دیگه ای کاری برایشان دست و پا کند؛ بلکه باید خود با بهره گیری از توان و فکر تازه و به روز خود کاری درخور برای خود دست و پا کنند همانند: ساخت هنرهای دستی و سنتی با بهره گیری از ابرار بومی و ارزان قیمت و دیگر کارهایی از این دست که نیاز به بودجه زیاد هم ندارد.

مشاور فرماندار، آقای ابوذر محتشمی مدیر انجمن تموکن درودگاه را به عنوان یک فرد پیروز در این زمینه یاد کرده و ابزار داشتند که انجمن فرهنگی گردشگری تموکن در شهرستان دشتستان و استان بوشهر نمونه و شناخته شده است.

در فرجام برنامه نیز آقای ابوذر محتشمی به پاس ۱۰ سال تشریف فرمایی پیاپی دکتر عبداله رضایی در همایش نوروزی تموکن درودگاه؛ تابلو نقاشی از خود ایشان به این بزرگوار پیشکش کردند.

پس از آن نیز پاداش های برگزیدگان فراخوان گردآوری واژه های بومی به ده تن پیشکش شد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *