۲۶ آبان ۱۳۹۶

Header ad
Header ad

بازدید معاون رئیس جمهوری از شهر باستانی تموکن درودگاه

شهر تموکن دارای ۲۵ تا ۳۰ هکتار بزرگی است و به عنوان یکی از محوطه های مهم استان بوشهر شناخته می شود.

معاون رئیس جمهوری در بازدید از تموکن و در گفتگو با صدا و سیمای مرکز استان بوشهر، با اشاره به اینکه این شهر تاریخی یک محور فرهنگی شناخته شده است تاکید کرد:
باید ظرفیت های میراث فرهنگی استان بوشهر معرفی و سامان دهی شود تا شاهد حضور گردشگران بیشتری در این منطقه باستانی باشیم.

زهرا احمدی پور ابراز داشت: باید از طریق شکل گیری تعاونی و روش های گوناگون ظرفیت های موجود در صنایع دستی مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه بازید خود از شهر تموکن از تولیدات خوراکی مردم بومی روستای باستانی درودگاه نیز دیدن کرد.

در ادامه این دیدار ابوذر محتشمی؛ مدیر انجمن فرهنگی گردشگری تموکن درودگاه در گفتگو با خانم احمدی پور خواستار برطرف کردن مشکلات این مکان تاریخی، بویژه ایجاد راه مناسب و برق رسانی شدند.

در آخر نیز آقای محتشمی کارنامه بیش از یک دهه کارکرد انجمن تموکن درودگاه و سی دی دهمین همایش نوروزی و یک جلد کتاب برفراز درگاه نوشته آقای امید زاهد را به خانم احمدی پور پیشکش کردند.

شایان یادآوری است در این بازدید؛ استاندار بوشهر، فرماندار دشتستان، نماینده دشتستان، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر، بخشدار سعداباد و دیگر مدیران دولتی استان و شهرستان خانم زهرا احمدی پور، معاون رییس جمهوری را همراهی می کردند.

 

منبع نوشته:Tamookan.com

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *